• 0422 324 49 39
  • info@liliessmalatya.com

CİLT BAKIMI

 

Güzel ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak hem güzelliğimiz için hem de ruh ve beden sağlığımızı korumak için önemli bir unsurdur. Cildimizin normal işlevini devam ettirebilmesi için cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak bu noktada önemlidir. Düzenli aralıklarla yapılan cilt bakımı ileride yaşanabilecek leke, kırışıklık, sarkma gibi sorunların gecikmesini sağlayabilir ya da cilt problemlerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Cilt bakımında da öncelikli amaç güzellik değil cildin sağlığını korumak olmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı cildin ph dengesini düzenlemek cilt gözeneklerini temizlemek ve sıkılaşmasını sağlamak ,dış etkenlerin oluşturduğu zararları en aza indirmek amacıyla bı konuda eğitimli kişiler tarafından yapılan uygulamadır. Amaç cildin temizlenip çevrenin verdiği zararlardan arındırılıp cilde sağlıklı ve parlak yeni bir görünüm kazandırmaktır.
 
Cilt sağlığının korunması için çeşitli bakım ürünlerinden faydalanılmaktadır. Cilt bakım cihazları cilt bakım kremleri, serumlar,ampüller, temizleme sütleri,nemlendiriciler,tonikler, maskeler ve peelingler cilt bakımının temel malzemelerindendir.Cilt analizinden sonra cilt tipine en uygun olanı kullanılarak çeşitli cihaz ve aletlerin de yardımıyla cilt bakımı aşamaları gerçekleştirilir. Cilt bakımına başlamadan önce kişi eğitimli bir esterisyen tarafından cildi incelenerek analiz edilir cilt bakım cihazında bulunan büyüteç cildi daha yakından inceleme olanağı verir inceleme sonunda kişinin cilt tipi saptanır ve cilt tipine uygun ürünlerle birlikte cilt bakım işlemine geçilir.
 
Bitkisel Cilt Bakımı
Her bitki, ilham verici bir güzellik iksirine dönüşüyor…
 
Yorgunluk, stres, kullanılan ürünler ve daha birçok dış etken cildi yıpratanlar listesinin başında yer alıyor. Her ne kadar fark edilmese de tüm bu koşturmacadan en çok cilt yoruluyor ve deformasyona uğruyor. Bu noktada devreye giren bitkisel cilt bakımları cildin yükünü hafifletecek çözümler sunarak kısa sürede etkili sonuçlar yaratıyor.
 
Doğanın sunduğu bitkileri,güzellik iksirine çeviren İnci Soydan, kişinin cilt tipinden, psikolojik durumuna kadar birçok faktörü göz önüne alarak uygulamalar gerçekleştiriyor.Aynı zamanda burçlara göre bitkisel cilt bakımları da uygulanan merkezde, tabiatın armağanlarıyla cilt taze ve canlı bir görünüm kazanıyor.
 
Hydrafacial Cilt Bakımı
Hydrafacial cilt bakım sisitemi son yılların en popüler estetik dermatoloji uygulamalarından birirdir. Hydrafacial işlemi sırasınnda ağrı ya da yanma hissedilmemesi, lazer ya da radyofrerkans işlemleri gibi bir iyileşme evresi gerektirmemesi Hydrafacial’i oldukça konforlu kılmakta ve öğle tatilinde bile kolaylıkla uygulanabilir kılmaktadır. Hydrafacial uygulandıktan hemen sonra ciltte parlaklık ve canlılık belirtileri ortaya çıkar ve uzun süre devam eder.
 
Hydrafacial her yaş grubunun farklı ihtiyaçlarına cevap veren bir uygulamadır. Yüz, boyun, dekolte bölgelerine rahatlıkla uygulanabilir.