• 0422 324 49 39
  • info@liliessmalatya.com

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

 
 
Genellikle bölgesel yağlanmalar göbek, basen, kalça ya da bacakların üst bölgelerinde meydana gelir ve bu durum karşısında vücudumuz orantısız bir görünüme kavuşur. Tam da bu noktada bölgesel yağlanmaların giderilmesi için geliştirilmiş olan uygulamalar ve yöntemler devreye girer. Bunlar;
 
*Soğuk lipoliz
*Kavitasyon
 
Diyetin tek başına yeterli olmadığı ya da diyet yapamayan kişilerin tercih ettiği uygulamalar arasında bulunan bu bölgesel zayıflama uygulamalarının her birinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Örneğin lipofreeze yani diğer bir adı ile soğuk lipoliz uygulaması yağ hücrelerin donmasını sağlayarak, bunların işlevsiz bir hale gelmesine neden olmaktadır. 
 
SOĞUK LİPOLİZ
 
LİPOFREEZE ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.
 
Egzersize, diğer yöntemlere ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilenen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan LIPOFREEZE de bu fikirden doğmuştur.
Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir.
 
Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut silüetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.
Ayrıca Liposuction sonrası nekahat döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedır.
 
Kimler için uygundur?
Lipofreeze soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda yada 10 kiloya kadar fazlası olan, genel olarak kilosu olmayıpta belirli bölgelerindeki (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) inatçı yağlanmaları olan kişiler için çok uygundur.
 
Hamilelelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yara izi üzerinde oluşan kızarıklığın geçmesi kişiye göre 1-2 gün sürebilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur.
 
Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor?
Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak, panniculus adiposus denen yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir.Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık bir saat beklenirken, , yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır.
 
İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.
Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.
 
Nasıl Uygulanmaktadır?
Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu tek kullanımlık özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.
Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı önce 45 derece ısıtır sonra anidan -10 dereceye kadar soğutur. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, ya da müzik dinleyebilir.
 
Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşmaktadır?
İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. İşlem tamamen ağrısız bir yöntemdir. Zaman içerisinde 1,5 ile 2 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %40 oranında bir incelme meydana gelecektir.
 
 
Seans Ne Kadar Sürer?
1 bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bel bölgesine uygulama yaptıracaksa işlem 2 saat sürecektir.
 
 
KAVİKASYON
 
Kavitasyon cilt altında meydana gelmiş olan yağların, ultrason dalgaları sayesinde parçalanmasını ve bu sayede de sıvı bir form alıp, yağların ciltten atılmasına yarayan bir uygulamadır. Kısacası kesinlikle cerrahi bir müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. Eximia ise; kavitasyon cihazları içerisinde özellikle en yoğun dalga boyuna sahip olanıdır. Ayrıca bu muhteşem cihazı diğerlerinden ayıran en önemli bir diğer özellik de, 3 cihazın bir arada toplanmış olarak, tek bir cihazda buluşmuş olmasıdır. Kısacası Eximia Kavitasyon cihazı, Elektroporasyon, ultrason ve vakum sistemlerinin birleşiminden meydana gelmiş son derece etkili ve güvenilir bir cihazdır.
 
Özellikle bel bölgesinde meydana gelen aşırı yağlanmalarda, basen bölgesinde ve bacaklarda oluşan hem yağlanmalar hem de selülitlerin giderilmesinde son derece başarılıdır. Bunun dışında vücudunuzun yağlanma meydana gelmiş olan diğer tüm bölgelerinde de ( sırt, popo, üst bacaklar, kalçanın dış kısmı, iç kısmı, dizler, kollar vb.) rahatlıkla eximia kavitasyon tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz.  Patentli teknolojisi sayesinde cildin 3 cm derinliğinde yer alan istenmeyen yağların parçalanmasını ve vücuttan vakum sayesinde atılmasını sağlayan eximia kavitasyon cihazı diğer cihazlardan farklı uygulama metotlarına sahiptir. Yağları ses dalgalarının oluşturduğu kavitasyon baloncukları sayesinde yok etmektedir. Uygulamanın ardından gerçekleştirilen vakum programı sayesinde de parçalanmış yağların vücuttan atılması sağlanmaktadır. En önemlisi ise bayanların oldukça merak ettiği ve tek bir seansta bile olsa kavitasyondan nasıl bir başarı kazanacaklarıdır. Eximia kavitasyon uygulamasından önce hastaların vücut ölçümleri mutlaka alınır. Uygulama ilk seansta kişilere göre farklılık göstererek 1-12 cm rarlığında bir incelme sağlar. Ayrıca kavitasyon sayesinde ciltteki selülit görünümü düzelmekte ve cilt sıkılaşmaktadır.
 
Eximia kavitasyonun uygulanmasının ardında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunların en başında da mutlaka beslenme düzeni gelmektedir. Lipolizin aktif bir şekilde işlemesi için mutlaka düzenli ve doğru beslenilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılacak olan yürüyüşler ya da diğer spor uygulamaları sayesinde de kavitasyon esnasında parçalanan yağların karaciğer ve lenfatik yolu ile vücuttan atılması sağlanacaktır. Diğer önemli bir detayda her zaman yapılması gerektiği gibi mutlaka günde 2 litre su içilmelidir.
 
Eximia kavitasyon uygulamasının seans aralıklarından da bahsetmek gerekirse, genellikle haftada 2 kez uygulamaya başlanıp, daha sonraki süreçlerde haftada bir seansa da düşülebilmektedir. Uygulama süresi de kavitasyonun yapılacak olan yerine göre değişiklik göstermekte olup, minimum 20 dakika, maksimum ise 60 dakika kadar sürebilmektedir.